Prosinec 2015

Seriál Buffy přemožitelka upírů

2. prosince 2015 v 21:23 | Lara a Janny |  Serialy
Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala...je to přemožitelka.
Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe.

Seriál Beverly hills 90210

2. prosince 2015 v 21:01 | Lara a Janny |  Serialy


Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty.

Seriál Baywatch

2. prosince 2015 v 20:57 | Lara a Janny |  Serialy

Seriál vypráví o záchranářích z Los Angeles a poměrně věrně popisuje jejich práci, protože na vzniku seriálu se podílejí i někteří opravdoví plavčíci. Zachraňováni lidí z moře, hořicích lodí, divoké řeky, potopené vrtné věže apod., likvidace zločinců, kteří se chudáci náhodou objeví u pláže, škatule hejbejte se v blízkých osobních vztazích mezi plavčíky, vodní sporty, plážové sporty, neplážové sporty v písku, příjemná hudba, kostýmy stylu "čím míň látky, tím líp", krásné dívky s nohama až ke krku, muži s širokými rameny a úzkým pasem, moře a písek, písek a moře a nepřeberné množství kombinací toho všeho, více či méně podobných jedna druhé, to je Baywatch.

Autoři se snaží věnovat různým žhavým otázkám jako třeba ekologie, drogy nebo vztah k postiženým lidem. Občas sice trochu naivně, řekla bych, ale snaha se cení. A navíc ekologie je něco, co sami tvůrci pociťuji doslova na vlastní kůži. Pobřeží u Los Angeles je prý neuvěřitelně špinavé a hercům působí spoustu zdravotních potíží.

Seriál Aneta

2. prosince 2015 v 20:53 | Lara a Janny |  Serialy
Aneta (Aneta) — 1. série

Tři úspěšné knížky holandské spisovatelky M. Diekmannové o dívce Annejet posloužily jako předloha k českému, šestidílnému seriálu ANETA. Prostředí, v němž se odehrává, bylo šťastně převedeno do české reality, zatím co děj zůstal v základních dějových motivech zachován.
Všechna dobrodružství i trápení, která hlavní hrdinka Aneta prožívá, jsou totiž obecně platná i srozumitelná. Jednotlivé episody nás postupně seznámí s Anetinou rodinou, s jejími spolužáky a přáteli. Příběhy Anety, její sestry Barbory, bratrance Lukáše, Kryštofa a konečně i Anetiných rodičů skýtají mnoho poloh - od dobrodružných a vážných přes humorné i romantické.

Serial Angel

2. prosince 2015 v 20:49 | Lara a Janny |  Serialy
Angel (Angel) — 1. série

Seriál Angel je spin-off od seriálu Buffy přemožitelka upírů. Začíná tím, že upír s duší Angel přijede do města Los Angeles. Brzy jej navštíví polodémon Doyle, kterému Vyšší síly posílají vidiny o lidech ocitající se ve smrtelném nebezpečí. V Los Angeles potká svoji známou kamarádku z města Sunnydale, která je ve městě jako herečka, ale později se k nim přidá.